ZAĆMIENIE SŁOŃCA

zacmienie slonca

Dziś czeka nas niezwykłe zjawisko astronomiczne. Słońce zostanie w całości zasłonięte przez Księżyc. Niestety z Europy zjawisko to nie będzie widoczne. Przywilej obejrzenia mają mieszkańcy Ameryki Północnej.

Tego typu zjawisko jest niezwykle rzadkie. W Polsce będzie ono widoczne gołym okiem dopiero 7 października 2135 roku, czyli za 118 lat.

Nic jednak straconego. Wszyscy będą mogli podziwiać to niezwykłe zjawisko za pośrednictwem streamu w internecie. Transmisja będzie dostępna m.in. na Twitterze.

Portal społecznościowy nawiązał bowiem współpracę z The Weather Channel i będzie pokazywać zaćmienie Słońca z kilku amerykańskich stanów, które znajdują się w pasie zaćmienia. Mowa o Idaho, Illinois, Missouri, Nebrasce, Kentucky, Oregonie, Karolinie Południowej, Tennessee i Wyoming. 

usa zacmienie sloncaZaćmienie Słońca będzie widoczne głównie w Stanach Zjednoczonych

Stream będzie dostępny w tym miejscu i rozpocznie się w poniedziałek, 21 sierpnia, o godzinie 18:00 czasu polskiego. Pełne zaćmienie będzie widoczne na północnym Pacyfiku o 18:49 czasu polskiego, następnie przejdzie przez terytorium USA i zakończy się na Atlantyku o 22:03. 

Warto dodać, że swoją transmisję, między innymi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, będzie też prowadzić NASA. 

Źródło: Twitter, NASA

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code