WIOSNA CORAZ BLIŻEJ

 

1280_800-marzec

Za 6 dni, czyli 20 marca o 12:02 czasu lokalnego, rozpocznie się astronomiczna wiosna ale już w najbliższy poniedziałek temperatura może wzrosnąć do 7 stopni. Może to jeszcze niezbyt ciepło ale biorąc pod uwagę dzisiejszy mróz, to wzrost zapowiada się spory.

image1190 

 

Marek Omelan – witam w Magazynie METEO.

Pod koniec zimy – zima nie daje o sobie zapomnieć. I to nie tylko u nas ale niemal w całej Europie. Zobaczmy jaka jest sytuacja na kontynencie.

Europa mapa1 

W Europie zachodniej i wschodniej pogodę kształtowały dziś słoneczne wyże znad Atlantyku, Skandynawii i południowej Rosji. W pasie od Finlandii, przez wschodnią i południową Polskę po Włochy i Bałkany, jest pochmurno z opadami, głównie śniegu, a na południu kontynentu deszczu. Z kierunków północnych napływają mroźne masy powietrza.

Zdjęcie0522_1 

A w woj. śląskim, dziś od rana jest pochmurno z okresowymi opadami śniegu, które w godzinach popołudniowych w Beskidach zaczęły przybierać na sile. Po południu zaczął wiać silniejszy wiatr do 40 km/h powodując zamiecie, a przy intensywnych opadach śniegu, na południu regionu,  zawieje śnieżne. O 13-tej termometry wskazały od minus 6 do 4 stopni.

image226
 
W nocy będzie pochmurno z opadami śniegu, które chwilami mogą być silniejsze. Nie powinno padać na krańcach północnych i zachodnich województwa. Najintensywniej poprószy w Beskidach, gdzie może dopadać od 8 do 12 cm świeżego śniegu. Silny i okresami porywisty wiatr do 50 km/h, a wysoko w Beskidach do 75 km/h. powodował będzie lokalne zawieje i zamiecie śnieżne. Mroźno – na poziomie minus 8, minus 7 stopni.

Zdjęcie0557
 
Jutro w Częstochowie,  przeważać będą chmury, ale padać z nich nie powinno. Okresami powieje silny i porywisty wiatr, który może powodować zamiecie śnieżne. Zrobi się nieco cieplej. Na termometrach od minus 3 do minus 1 stopnia.
 
W Katowicach, jutrzejszy piątek zapowiada się również pochmurny z okresowymi opadami śniegu, obfitymi zwłaszcza rano. Późnym popołudniem opady będą stopniowo zanikać. Okresami powieje silny i porywisty wiatr, który może powodować zamiecie śnieżne. Na termometrach minus 2, minus 1 stopień. Ciśnienie będzie powoli rosło i wyniesie 975 hPa.
 
W Bielsku-Białej i Beskidach, cały dzień będzie pochmurno i wystąpią opady śniegu, które do południa chwilami będą dość intensywne. Temperatura od minus 5 do minus 2 stopni a wiatr będzie okresami silny i porywisty do 50 km/h z kierunków północnych.

Zdjęcie0008 

Prognoza pogody na kolejne dni.

W sobotę i niedzielę ma być słonecznie z niewielkie ławice chmur kłębiastych będą jedynie ozdobą pogodnego nieba. W takich warunkach padać oczywiście nie będzie. Synoptycy przewidują wzrost temperatury. W sobotę termometry wskażą minus 1 stopień a w niedzielę ociepli się do plus 2 stopni.

Zdjęcie0101 

W poniedziałek, na otwarcie nowego tygodnia, zachmurzenie ma się zwiększyć ale opady nie są przewidywane. Okresami poświeci Słońce i z tego powodu dzień ma być pogodny. Dodatkowo ma być również znacznie cieplej, bo temperatura wzrośnie do plus 7 stopni. A w środę – 20 marca – pierwszy dzień wiosny!  

Loading Facebook Comments ...
One Comment
  1. serdecznie dziękuję, panie Marku, za te wieści.
    Jak miło je słyszeć w tej zimowej atmosferze !
    Pozdrawiam.
    Cieszę się,że dziś ten komunikat jest o przyzwoitej porze,ha,ha,ha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code