SUPERKSIĘŻYC

krwawy-ksiezyc

Superksiężycem nazywa się zjawisko, gdy ziemski satelita znajduje się w linii prostej ze Słońcem i Ziemią. Jest wtedy najjaśniejszy, najbardziej widoczny i wydaje się największy. Znajduje się również najbliżej Ziemi.

W 2014 roku Superksiężyc widoczny był na niebie aż trzy razy – w lipcu, w sierpniu i we wrześniu. Zjawisko takie nazywa się “triadą”.Wrześniową pełnię określa się mianem “Księżyca Żniwiarzy”. W 2014 roku wypada ona w znaku Ryb. Oznacza to, że poczujemy potrzebę ukrycia się przed światem i zajrzenia wgłąb siebie. Teraz uciekać będziemy od kontaktu z innymi ludźmi, zamiast tego zwracając się do własnego wnętrza, wsłuchując się w swoje potrzeby.

Pełnia w Rybach sprzyja rozwojowi duchowemu, ale i emocjonalnym reakcjom. Możemy być bardziej podatni na zranienia i popaść w lekką depresję. Wrześniowa pełnia sprzyja uzdrawianiu, leczeniu ran i romantycznym gestom.

Jak każda inna pełnia utrudnia też wyciszenie, wywołuje gwałtowne emocje, przyspiesza porody, pogłębia negatywne uczucia i powoduje problemy ze snem. Wpływ Superksiężyca odczuwać będziemy do 10 września.

źródło: magia.onet.pl

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code