PRZEJŚCIOWY WEEKEND. PÓŹNIEJ WRÓCI MROŹNA ZIMA.

image173

Dziś Dzień Kobiet i już zdążyłem usłyszeć parę pogodowych powiedzonek i sentencji z kobietami w roli głównej. Np. Kobieta to barometr – poznasz po niej zaraz, czy w domu pogoda czy burza albo: kobieta jest jak termometr – czasem wskazuje wysoką temperaturę a czasem wielki chłód.

Zupełnie nie rozumiem, co ma piernik do wiatraka?  

DIGITAL CAMERA

Marek Omelan – witam w Magazynie METEO.

Tak czy inaczej, wszystkim Paniom dużo uśmiechu nie tylko na dobrą pogodę.

A o pogodzie właśnie już teraz. Zobaczmy jak było dziś w Europie?

Europa mapa1 

Na przeważającym obszarze Europy dominowały niże, sprowadzające południa ciepłe i wilgotne powietrze. Przyniosły również chmury i opady deszczu na zachodzie i południu kontynentu, a opady śniegu i śniegu z deszczem w pasie od centralnej Rosji po centralną Polskę. Jedynie na północy Europy, oddziaływał pogodny wyż znad Skandynawii, który z północy sprowadzał chłodne masy powietrza.

burza9

A w woj. śląskim, dziś od rana jest sporo chmur na niebie, z których  popadał deszcz i mżawka. Zwłaszcza w północnej i centralnej części regionu dokuczał chwilami silniejszy wiatr, a rano i przed południem w rejonie Bielska-Białej wystąpiły także gęste mgły. O 13-tej termometry wskazały od zera do plus 3 stopni.
noc1 

Noc zapowiada się pochmurna z opadami deszczu i śniegu z deszczem, a na północy woj. mogą również pojawić się opady marznącego deszczu i mżawki, które powodować będą na drogach GOŁOLEDŹ. Temperatura od minus 1 do plus 1 stopnia.

mgla3
 
Jutro w Częstochowie, Lublińcu, Kłobucku i Zawierciu, cały dzień będzie pochmurno i od czasu do czasu może popadać słaby śnieg lub śnieg z deszczem. Rano i w pierwszych godzinach dnia może jeszcze popadać marznący deszcz lub mżawka. Na drogach zrobi się wyjątkowo ślisko. Temperatura na poziomie do plus 1 stopnia.
 
W centrum województwa śląskiego jutro tez ma być pochmurno z okresowymi opadami słabego deszczu. Po południu możliwe, że popada śnieg z deszczem lub śnieg. W Katowicach, Raciborzu i Jastrzębiu-Zdroju, od 2 do 5 stopni. Ciśnienie będzie się wahać i wyniesie 974 hPa. 
 
W Bielsku-Białej i Beskidach, jutrzejsza sobota zapowiada się z dużym zachmurzeniem i z niewielkimi okresowymi przejaśnieniami. Chwilami może słabo popadać deszcz lub mżawka. Na termometrach od 3 do 5 stopni a wiatr powieje słaby i umiarkowany, północno wschodni.

chmury7 (2)

Prognoza pogody na kolejne dni.

Na niedzielę synoptycy zapowiadają zachmurzenie duże z okresowymi opadami śniegu a na termometrach maksymalnie do plus 2 stopni. W poniedziałek sporo chmur ale bez opadów do południa. Póżniej przewidywane są przejaśnienia ze słonecznymi chwilami ale może czasami poadać deszcz ze śniegiem. Temperatura wzrośnie do plus 4 stopni.

We wtorek zachmurzenie duże ustąpi i ma być nieco więcej Słońca. Do godzin południowych spodziewane będą opady deszczu i mżawki a po południu i wieczorem, opady mieszane deszczu i śniegu. Termometry wskażą do plus 3 stopni.    

 

Loading Facebook Comments ...
One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code