PROGNOZA POGODY

DSC00284

Pogoda zaczyna się zmieniać. Do końca tego tygodnia poświeci Słońce a tylko miejscami popada śnieg. Zacznie się tez ocieplać, co odczujemy zwłaszcza w połowie przyszłego tygodnia u progu wiosny. 

Marek w studiu 9 

Marek Omelan – witam w Magazynie METEO.

Na początek zobaczmy jaka pogoda panuje w Europie.

Europa mapa1 

Dziś w środkowo – wschodniej i południowo – wschodniej części kontynentu, panują niże – znad Ukrainy, Białorusi i Atlantyku, i to właśnie one przynosiły opady śniegu, śniegu z deszczem i lokalnie deszczu.
Pogodne wyże znad Skandynawii i Hiszpanii, zapewniały dość słoneczną aurę od północy aż po południe Europy.

zima22a

A w woj. śląskim, od rana było pochmurno i miejscami prószył śnieg, a ten rano lokalnie w Beskidach chwilami był obfity. Dodatkowo wiał silny i porywisty wiatr w porywach do 50 km/h, a wysoko w górach nawet do 70 km/h. Dopiero po południu miejscami wystąpiły krótkie, słoneczne przejaśnienia. O 13-tej termometry wskazały minus 3, minus 2 stopnie.

image759

Pierwsza część nocy będzie pochmurna i miejscami od Raciborza po Bielsko Białą i Beskidy może popadać śnieg. Po północy, na przeważającym obszarze województwa śląskiego, pojawią się większe przejaśnienia, a nad ranem niebo może być prawie bezchmurne. Zrobi się mroźno – od minus 9 do minus 7 stopni.

image596

Jutro w Częstochowie, cały dzień zapowiada się pogodny, słoneczny i bez opadów. Możliwe nawet bezchmurne niebo, na którego błękicie mogą się pojawiać pojedyncze obłoki kłębiaste i niewielkie ławice chmur pierzastych. Temperatura minus 2, minus 1 stopień.
 
W centralnej części województwa śląskiego, jutro też ma być bardzo ładnie. Przez cały dzień dużo Słońca na niemal bezchmurnym niebie i bez opadów. W Katowicach, Raciborzu i Jastrzębiu-Zdroju, termometry wskażą minus 2, minus 1 stopień. Ciśnienie będzie się wahać i wyniesie 988 hPa. 
 
W Bielsku-Białej i Beskidach jutro do południa i w pierwszych godzinach popołudniowych musimy się liczyć ze zmienną aurą – więcej chmur, trochę przejaśnień, a około południa słonecznych chwil a okresami słabo poprószy śnieg. Późnym południem będzie już pogodnie, słonecznie i bez opadów. Na termometrach minus 4, minus 3 stopnie. Wiatr powieje słaby i umiarkowany, północno zachodni.

image613 

Prognoza pogody na kolejne dni.

Niedziela zapowiada się bardzo słoneczna i tylko po południu mogą pokazać się niewielkie ławice chmur kłębiastych. Padać nie powinno i ma być już cieplej – do plus 1 stopnia. W poniedziałek zachmurzenie duże a po południu i wieczorem przewidywane są opady deszczu. Temperatura wzrośnie do plus 4 stopni.

deszcz8 

We wtorek przelotne opady deszczu mogą wystąpić już przez cały dzień ale po południu dodatkowo możliwe będą słoneczne przejaśnienia. Na termometrach nawet do plus 6 stopni.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code