PROGNOZA POGODY – WOJ. ŚLĄSKIE NA 2.03.2013

Dzis jest 1 marca – 60 dzień roku. Do Sylwestra pozostało 305 dni. Słonce wzeszło o 6:26 a zaszło o 17:26 i dzień trwał 11 godzin. Był dłuższy od najkrótszego w roku o 2 godziny 58 minut i krótszy od najdłuższego o 5 godzin 24 minuty.

Marek - Narciarski Weekend5

Marek Omelan – witam w Magazynie METEO.

Europa mapa1

Zaczynamy od pogody w Europie.

Dziś w północnej, środkowo – wschodniej i południowo – zachodniej Europie panują niże z opadami mżawki, deszczu, śniegu z deszczem i śniegu. W zachodniej i południowo – wschodniej Europie na aurę wpływały wyże znad Wysp Brytyjskich oraz zachodniej Turcji. Do środkowej Europy z kierunków północnych napływają arktyczne masy powietrza, a nad zachodnią część kontynentu dociera ciepłe powietrze znad Atlantyku.

Zdjęcie0122

A w woj. śląskim, cały dzień był pochmurny i od czasu do czasu padała mżawka, deszcz i deszcz ze śniegiem. Po południu okresami i lokalnie zaczął padać śnieg. O 13-tej termometry wskazały od zera do plus 1 stopnia.

wieczór

Przez większą część nocy ma być pogodnie i bez opadów ale tylko na zachodzie i północy województwa śląskiego. Na wschodzie i w centrum oraz na południu regionu – od Zawiercia przez Katowice po Beskidy, będzie się chmurzyć ze słabymi opadami śniegu i silniejszym wiatrem. Nad ranem zachmurzy się i śnieg może poprószyć już w całym regionie. Temperatura minus 3, minus 2 stopnie.

Zdjęcie0522_1

Jutro w Częstochowie, Katowicach, Kłobucku i Zawierciu, do południa będzie pochmurno a chwilami słabo poprószy śnieg. Wczesnym popołudniem będzie jeszcze pochmurno z zanikającymi opadami śniegu. Później rozpogodzi się i zza chmur wyjrzy Słońce. Temperatura na poziomie plus 1, plus 2 stopni.

W Katowicach, Gliwicach, Tarnowskich Górach, Tychach, Raciborzu i Jastrzębiu-Zdroju, jutro do południa sporo chmur ze słabymi opadami śniegu. W pierwszych godzinach popołudniowych może się jeszcze chmurzyć z zanikającymi opadami śniegu, ale pod wieczór przewidywane są słoneczne rozpogodzenia. Na termometrach do plus 1 stopnia. Ciśnienie będzie się wahać i wyniesie 990 hPa.

W Bielsku-Białej i Beskidach, jutro do południa dominować będą chmury i chwilami popada śnieg, który rano może być bardziej obfity. Wczesnym popołudniem na niebie zalegać będą jeszcze liczne chmury z niewielkimi opadami śniegu. Po zachodzie Słońca powinno przejaśniać się i już bez opadów. Temperatura od minus 2 stopni do zera. Wiatr tylko rano okresami silniejszy, do 35 km/h z kierunków zachodnich.

Zdjęcie0612

Prognoza pogody na kolejne dni.

W niedzielę trochę Słońca, trochę chmur, z których popada okresami śnieg. W poniedziałek padać już nie powinno i będzie dość słonecznie. Na termometrach plus 2, plus 3 stopnie.

Wtorek zapowiada się jeszcze lepiej. Tylko do południa zobaczymy chmury ze słonecznymi chwilami. Później już tylko Słońce nad nami. Dodatkowo zrobi się znacznie cieplej. Temperatura może wzrosnąć do plus 7 stopni.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code