PROGNOZA POGODY – WOJ. ŚLĄSKIE – 7.03.2013

Ziemia z kosmosu nocą

Od równonocy zimowej a więc od okresu, kiedy dzień był najkrótszy w roku, a było to 21 grudnia, dni są coraz dłuższe. Dziś jest 66 dzień roku i do jego końca pozostało jeszcze 299 dni. Mijający dzień był dłuższy od najkrótszego dnia w roku już o 3 godziny i 20 minut. Na najdłuższy dzień w roku musimy poczekać do 21 czerwca, kiedy rozpocznie się lato. Wtedy dość jasno będzie jeszcze około 22-giej.

Marek - Narciarski Weekend5

Marek Omelan – witam w Magazynie METEO

Wiem, że niektórzy myślą już o lecie i wakacjach ale jeszcze zima nie skończona a i wiosna musi przejść. Pierwsza połowa tego tygodnia dała nadzieję na jej przyjście ale okazuje się, że z tą wiosną to nie tak prędko.

O szczegółach za chwilę ale najpierw sprawdzimy obecną pogodę w Europie. 

Europa mapa1

 

Dziś chmury z deszczem zawisły nad Półwyspem Iberyjskim, a w centralnej i północnej Rosji wystąpiły opady śniegu. Pogodnie i bez opadów było w północnej, częściowo w centralnej i wschodniej części Europy. Do Europy centralnej napływały z południa ciepłe masy powietrza a jedynie nad północne obszary kontynentu z północy spływała chłodna masa powietrza arktycznego.

Zdjęcie0612

A w województwie śląskim, od dziś zmiana pogody. Po słonecznym okresie, cały dzień jest pochmurny z lokalnymi i okresowymi opadami deszczu. Było jeszcze dość ciepło, bo o 13-tej termometry wskazały od 9 do 11 stopni.

wieczór

W nocy nad obszarem woj. śląskiego, dominować będą chmury frontowe z opadami deszczu, które chwilami będą intensywniejsze. Jeszcze bez mrozu, bo od plus 1 do plus 4 stopni.

Zdjęcie0004

Jutro w Częstochowie, Lublińcu, Kłobucku i Zawierciu, od rana ma być nadal pochmurno z opadami deszczu, które z przerwami mogą potrwać do końca dnia. Spodziewane jest znaczne ochłodzenie. Temperatura obniży się do plus 2, plus 1 stopnia.
 
W centrum województwa śląskiego, jutro również aura nie będzie sprzyjająca. Utrzyma się zachmurzenie duże i popada deszcz, który chwilami może być bardziej obfity. W Katowicach, Gliwicach, Tarnowskich Górach, Tychach, Raciborzu i Jastrzębiu-Zdroju, temperatura od plus 3 do plus 7 stopni. Ciśnienie będzie się wahać i wyniesie 972 hPa.
 
W Bielsku-Białej i Beskidach jutrzejszy piątek tez będzie pochmurny ale tam tylko chwilami pokropi słaby deszcz. W przerwie pomiędzy opadami powinny wystąpić przejaśnienia i wyjrzy Słońce. Na termometrach 7/8 stopni. Wiatr chwilami silniejszy do 40 km/h wiejący ze wschodu.

pogoda na kolejne dni 

Prognoza pogody na kolejne dni.

W sobotę i niedzielę trochę chmur, trochę Słońca a okresami spodziewane są opady śniegu z deszczem i śniegu. Temperatura w sobotę do plus 1 stopnia a w niedzielę obniży się do minus 1 stopnia.

W poniedziałek do południa ma być dość słonecznie z niewielkimi ławicami chmur. Chwilami popada deszcz ze śniegiem. Później zachmurzenie ma się zwiększyć i popada sam deszcz. Na termometrach do plus 1 stopnia.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code