PROGNOZA POGODY NA 18.03.2013

WP_000043
PROGNOZA POGODY DLA POLSKI
WAŻNA OD 18-03-2013, GODZ. 7:00 DO 18-03-2013, GODZ. 19:00

UWAGA !!! W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIE GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH.

W NOCY ZA SPRAWĄ AKTYWNEGO OŚRODKA NISKIEGO CIŚNIENIA Z CENTRUM NAD EUROPĄ  ZACHODNIA W WIELU REGIONACH NASZEGO KRAJU POJAWIĄ SIĘ INTENSYWNE OPADY ŚNIEGU, NA SAMYM POŁUDNIU TAKŻE MARZNĄCEGO DESZCZU POWODUJĄCEGO GOŁOLEDŹ.

SYTUACJA SYNOPTYCZNA:

Wspomniany wyżej niż będzie zaczynał kształtować pogodę w naszym kraju od godzin wieczornych, do tej pory będziemy jeszcze w zasięgu oddalającego się ośrodka wysokiego ciśnienia z centrum nad Skandynawią. Przez to że nad naszym krajem wzrośnie różnicach ciśnienia w nocy pojawi się silny i porywisty wiatr, osiągający miejscami prędkość do 75km/h.

SZCZEGÓŁY PROGNOZY NA DZIEŃ:

W ciągu dnia zachmurzenie na zachodzie i południu będzie wzrastać do dużego, w centrum i częściowo na północy oraz wschodzie będzie umiarkowane. Opady nie będą jeszcze występowały, jednak pod wieczór na zachodzie południu zaczną się pojawiać.  Temperatura maksymalna wyniesie od -2 °C na wschodzie do 2 °C na południu. Wiatr będzie początkowo umiarkowany, potem jego prędkość będzie rosła i w nocy osiągnie w porywach do 75km/h, w dzień z kierunku południowo wschodniego. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1011 hPa i będzie szybko spadać.

Prognozę opracował: Dariusz Wierzbicki (centrum@meteosky.eu)
Data i godzina wydania: 18-03-2013 godz. 00:37
Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky Sp. z o.o.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code