PROGNOZA POGODY DLA WOJ. ŚLĄSKIEGO – 26.02.2013

Trwa ostatni tydzień lutego, który jak powszechnie wiadomo jest krótszym miesiącem od pozostałych w roku. Luty skończy się w czwartek a kolejny weekend otworzy marzec.

Marek Omelan – witam w Magazynie METEO.

Przyglądając się pogodzie, trzeba stwierdzić, że zapowiadana odwilż stała się faktem. Najcieplej ma być w czwartek zamykający luty. Szczegóły za chwilę  a teraz o pogodzie w Europie.

Dziś w zachodnim, centralnym i południowym pasie kontynentu, panuja niże przynoszące opady deszczu i mżawki. Miejscami na północy Skandynawii i Rosji oraz w północno – zachodniej części Francji, padał deszcz ze śniegiem i śnieg. Słonecznie i bez opadów było od Wysp Brytyjskich przez południową Skandynawię po Białoruś oraz centralną i południową Rosję, jak również w środkowej i wschodniej części Turcji.

A w woj. śląskim, od rana jest pochmurno z okresowymi słabymi opadami mżawki. Pierwsze godziny dnia w okolicach Częstochowy oraz na południu województwa – w pasie od Raciborza po Bielsko Białą były mgliste. O 13-tej termometry wskazały od zera do plus 1 stopnia.

 

W nocy dominować będą chmury, z których miejscami słabo popada marznąca mżawka, powodująca na jezdniach i chodnikach gołoledź. Dodatkowo w nocy widoczność miejscami mogą ograniczać silne zamglenia i lokalne mgły. Temperatura na poziomie minus 1 stopnia i zera.

Jutro w Częstochowie, przez cały dzień utrzyma się pochmurna aura. Od czasu do czasu może słabo popadać mżawka lub deszcz. Rano i w pierwszych godzinach dnia nie można wykluczyć słabych opadów śniegu, śniegu ziarnistego, bądź marznącej mżawki powodującej na jezdniach i chodnikach niebezpieczną gołoledź. Na termometrach od plus 1 do plus 3 stopni.

W centrum województwa śląskiego, jutro również sporo chmur. Chwilami  może słabo popadać mżawka lub deszcz. Od rana do godzin południowych, spodziewane są też  słabe opady śniegu, śniegu ziarnistego, bądź marznącej mżawki. Na drogach i chodnikach zrobi się ślisko a dodatkowym utrudnieniem ma być mgła. W Katowicach, Raciborzu i Jastrzębiu-Zdroju, 0d 2 do 3 stopni ciepła. Ciśnienie będzie się wahać i wyniesie 996 hPa.

W Bielsku-Białej i Beskidach, jutro do południa niebo zakryją chmury, z których może popadać mżawka lub deszcz. Rano nie można wykluczyć słabych opadów śniegu, bądź marznącej mżawki a dodatkowo wystąpi mgła. Po południu pomimo przewagi chmur padać już nie będzie i okresami pokażą się słoneczne chwile. Na termometrach plus 2, plus 3 stopnie. Wiatr tylko rano może być silniejszy do 30 km/h z północnego wschodu.

Prognoza pogody na kolejne dni.

W czwartek, na zakończenie lutego, ma być pogodnie a nawet słonecznie przez niewielkie ławice chmur. Padać nie powinno a na termometrach do plus 4 stopni. Na piątek, który rozpocznie nowy miesiąc marzec, synoptycy przewidują trochę chmur, trochę Słońca. Okresami mogą też wystąpić początkowo opady deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu. Po południu może padać już sam śnieg. W czwartek temperatura wzrośnie do plus 4 stopni a w piątek ma być chłodniej – maksymalnie do plus 2 stopni.

W sobotę do południa, przy dość pogodnej aurze, spodziewane są okresowe opady śniegu. Później padać już nie powinno i poświeci Słońce. Na termometrach do plus 2 stopni.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code