PROGNOZA POGODY DLA POLSKI NA 28.02.2013

NOC W POLSCE

W nocy na wschodzie, w centrum i na zachodzie kraju dominować będą chmury, z których (głównie w pierwszej części nocy) miejscami może popadać słaby deszcz lub mżawka. Pogodnie i bez opadów z licznymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami będzie w pasie północnej Polski (od Zachodniopomorskiego po Suwalszczyznę i północne Mazowsze) oraz na południowym – wschodzie kraju (od Podkarpacia po południową część Górnego Śląska). Uważajmy, w nocy lokalnie na Podlasiu i w południowej części Dolnego Śląska może popadać marznący deszcz powodując na drogach gołoledź. W drugiej części nocy na zachodzie, południu, w centrum i na wschodzie kraju możliwe są mgły, które ograniczą widoczność do kilkuset metrów.

Noc będzie mroźna (zwłaszcza w regionach gdzie pojawiać się będą większe przejaśnienia i rozpogodzenia). Nad ranem termometry na przeważającym obszarze wskażą od (0) do (-1) st. C.
Chłodniej będzie w pasie północnym (od Pomorskiego po Podlasie) oraz na południowym – wschodzie kraju od Podkarpacia po południowe regiony Górnego Śląska) – tutaj od (-3) – (-6) st. C, a na Podhalu i w Beskidach temperatura przy rozpogodzeniach może miejscami spadać nawet do (-7) – (-10) st. C.
Najcieplej będzie nad samym morzem do około (+1) st. C.

JUTRO W POLSCE

W ciągu dnia na obszarze kraju będzie pogodnie i bez opadów, ale w pasie wschodniej, centralnej i zachodniej Polski niebo przykrywać będą spore ilości niskich chmur, zza których od czasu do czasu wyglądać słońce. Na większe ilości słonecznego nieba będą mogli liczyć mieszkańcy południowych regionów kraju (od Podkarpacia po południowe regiony Dolnego Śląska) oraz w pasie północnej Polski (od Zachodniopomorskiego po Warmię i Mazury.

Uwaga !!!
Rano i w pierwszych godzinach dnia miejscami na wschodzie, w centrum, na zachodzie i południu kraju widoczność do kilkuset metrów mogą ograniczać liczne mgły.

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od (+2) do (+5) st. C. Chłodniej będzie miejscami na Przedgórzu Sudetów, na Podhalu i Suwalszczyźnie – tutaj (0) – (+1) st. C.

Loading Facebook Comments ...
One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code