PROGNOZA POGODY DLA POLSKI NA 24.04.2013

NOC W POLSCE

Noc na przeważającym obszarze kraju będzie pogodna i bez opadów. Na niebie okresami w nieco większych ilościach występować będą cienkie i prześwitujące chmury pierzaste, a lokalne odrobina chmur kłębiastych, które wraz z upływającą nocą zaczną zamieniać się w chmury warstwowo – kłębiaste. Nad ranem we wschodniej połowie kraju rozpogodzi się miejscami nawet do niemalże bezchmurnego nieba. 

W pierwszej części nocy z pochmurnym niebem musimy się liczyć w południowej i wschodniej części kraju – na Żywiecczyźnie, na Podkarpaciu, w Świętokrzyskim i na Lubelszczyźnie i tutaj miejscami popada jeszcze słaby, przelotny deszcz. Nad ranem większe ilości chmur i słabe opady mogą się pojawić także w Karkonoszach i Kotlinie Jeleniogórskiej. 

Nad ranem termometry w północnej połowie kraju oraz miejscami na przedgórzu wskażą (+6) do (+4) st. C. Cieplej będzie w południowej połowie Polski – lokalnie oprócz przedgórza – tam od (+10) do (+6) st. C.

ŚRODA W POLSCE

Jutro pogodę w naszym kraju kształtować będzie obszar podwyższonego ciśnienia związany z wyżami znad Alp i Bałkanów. Na południu kraju zaznaczać się będzie rozmyta strefa frontu atmosferycznego. 

Z kierunków zachodnich napłyną chłodniejsze, atlantyckie masy powietrza.

W ciągu dnia niemalże w całym kraju będzie pogodnie, w miarę słonecznie i bez opadów.
Na niebie w zmiennych okresami nieco większych ilościach występować będą cienkie i prześwitujące chmury pierzaste, a w centralnej, południowej i wschodniej Polsce dodatkowo pojedyncze obłoki kłębiaste.

Niestety nie wszędzie aura będzie nam sprzyjać, rano chmury i zanikający deszcz może popadać w Karkonoszach i Kotlinie Jeleniogórskiej, a w pierwszych godzinach popołudniowych słaby deszcz może popadać miejscami na całym obszarze Dolnego Śląska, na Opolszczyźnie, w północnej połowie Śląska, na poludniu Łódzkiego, w Świętokrzyskim, na Podhalu, Nowosądecczyźnie, w Tatrach i w Bieszczadach. 
W Bieszczadach chmury i słabe opady utrzymają się do końca dnia. 

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od (+15) do (+18) st. C. 
Cieplej będzie miejscami na południu i południowym – wschodzie Polski (od centralnej i południowej części Śląska po Podkarpacie) – tutaj do (+19) st. C. Chłodniej będzie na Mazurach i Suwalszczyźnie – tam około (+14) st. C, a w pasie wybrzeża i w rejonie Zatoki Gdańskiej – od (+7) do (+13) st. C.

Loading Facebook Comments ...
One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code