PROGNOZA POGODY DLA POLSKI NA 24.02.2013

Sosz4

PROGNOZA POGODY DLA POLSKI NA 24.02.2013 
Pogodę w Polsce kształtować będzie zatoka niskiego ciśnienia związana z odległym niżem znad Zatoki Genueńskiej i północnych Włoch.

Przez obszar kraju przemieszczać będzie się kolejna strefa frontu ciepłego. 
Z południa i południowego – wschodu (znad Bałkanów) napływać będą ciepłe masy powietrza. 

Do południa na zachodzie, na południowym – zachodzie i południu kraju będzie pochmurno z opadami. 
I tak, na zachodzie (na południu Zachodniopomorskiego i w Lubuskim) popada śnieg z deszczem, a na południowym – zachodzie i południu (na Dolnym Śląsku, na Opolszczyźnie, na Śląsku, w Małopolsce i w Świętokrzyskim oraz na południu Wielkopolski i Łódzkiego) popada deszcz, z tym, ze na Dolnym Śląsku mogą to być opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. 
Natomiast nad pozostała częścią kraju (w centrum, na północy i na wschodzie) wprawdzie do południa również będzie pochmurno, ale padać jeszcze nie będzie. 

Po południu strefa frontowa przemieści się w głąb kraju i już niemalże w całej Polsce pojawią się opady, i tak, w centrum i w całej południowej Polsce popada deszcz lub mżawka, a na północy kraju popada śnieg z deszczem i marznący deszcz powodujący gołoledź, a ten (marznący deszcz) pojawi się głównie w Zachodniopomorskim i Pomorskim, a pod koniec dnia również na Warmii, na Mazowszu i na Lubelszczyźnie oraz we wschodniej części łódzkiego. 

Do końca dnia w miarę pogodnie, tzn. pochmurno, ale bez opadów będzie już tylko na krańcach północno – wschodnich (na Mazurach i na Podlasiu). 

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od (0) do (+2) st. C. 
Cieplej będzie w południowo – wschodniej Polsce (na Podkarpaciu, w Małopolsce i na południu Śląska), tam od (+2) do (+4) st. C., a na południu Podkarpacia nawet do (+5) st. C.  Nieco chłodniej, bo od (-1) do (0) st. C., będzie tylko na północnym – wschodzie (na Warmii, Mazurach i Podlasiu).

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code