PROGNOZA POGODY DLA POLSKI NA 22.02.2013

chmury6-2
NADCHODZĄCA NOC W POLSCE
Cała noc na przeważającym obszarze kraju zapowiada się pogodna i bez opadów z licznymi rozpogodzeniami, miejscami nawet do bezchmurnego nieba. Nieco gorzej będzie tylko w centrum, na południowym – zachodzie i południowym – wschodzie, gdzie w nocy będzie się jeszcze nieco mocniej chmurzyc i tam od czasu do czasu poprószy jeszcze bardzo słaby śnieg.  Niestety, pogodna noc sprawi, że nad ranem będzie dość mroźno. Nad ranem termometry na przeważającym obszarze wskażą od (-6) do (-8) st. C. Jeszcze mroźniej będzie na pograniczu Zachodniopomorskiego i Pomorskiego, tutaj do (-10) st, oraz w Beskidach i w Tatrach, gdzie temperatura spadnie do (-11) – (-15) st. C.

burza9

JUTRO W POLSCE

Jutro pogodę w północnej części kraju kształtować będzie ośrodek wyżowy znad Skandynawii, natomiast południowa część kraju stopniowo dostanie się pod wpływ zatoki niżowej związanej z niżem znad południowej Europy (okolice południowych Włoch i południowego Adriatyku) i tutaj (na południu kraju) zaznaczy się strefa frontowa.
Z północnego – wschodu nadal napływać będą zimne, arktyczne masy powietrza.

Cały dzień w północnej części kraju (od Zachodniopomorskiego i północnej części Lubuskiego po Podlasie, czyli powyżej linii Słubice – Terespol) zapowiada się pogodny, w miarę słoneczny i bez opadów.

Niestety, w części południowej (od południowej części Lubuskiego i Dolnego Śląska po Lubelszczyznę i Podkarpacie, czyli poniżej linii Słubice – Terespol) po pogodniejszych godzinach dopołudniowych w ciągu dnia dominować będzie zmienna aura – więcej chmur, trochę słońca i od czasu do czasu poprószy słaby, przelotny śnieg.
Dopiero po południu w południowej części kraju chmur zdecydowanie przebędzie (zachmurzy się na dobre) i późnym popołudniem lub od koniec dnia w południowej i południowo – wschodniej części kraju (w Małopolsce i na Podkarpaciu oraz na południu Świętokrzyskiego i Lubelszczyzny), a wieczorem już w całym pasie południowej Polski (od Dolnego Śląska po południową Lubelszczyznę i Podkarpacie) opady śniegu nieco przybiorą na intensywności.

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od (-2) do (-1) st. C.
Chłodniej będzie w północno – wschodniej Polsce (na Warmii, na Mazurach i na Suwalszczyźnie) oraz w górach i na przedgórzu (od Sudetów przez Beskidy po Tatry), gdzie termometry wskażą od (-5) do (-3) st. C.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code