PROGNOZA POGODY DLA POLSKI NA 2.03.2013

noc1
 NOC W POLSCE
W pierwszej części nocy na północnym – wschodzie i południowym – wschodzie kraju, a w drugiej części nocy w środkowym i wschodnim pasie Polski (od Pomorskiego, Warmii, Mazur i Podlasia po Opolszczyznę, Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie) na niebie dominować będą chmury frontów atmosferycznych wraz z opadami śniegu. Pogodnie i bez opadów z większymi przejaśnieniami, a nawet z okresowymi rozpogodzeniami będzie na zachodzie Polski.
 
Uwaga !!! 
Nad ranem miejscami w pasie od Podlasia po Podkarpacie i Małopolskę oraz na południu Śląska opady okresami będą nieco intensywniejsze). Dodatkowo w pierwszej części nocy w całym kraju, a w drugiej części nocy w środkowym i wschodnim pasie Polski powieje silny i okresami porywisty wiatr w porywach do 30 – 50 km/h, a w rejonie Zatoki Gdańskiej i Półwyspu Helskiego do 55 km/h. Nad ranem termometry na przeważającym obszarze wskażą od (-3) do (-1) stopnia. Chłodniej będzie na Suwalszczyźnie oraz przedgórzu – od (-6) do (-4) stopni.  Na Podhalu mróz od (-8) do (-6) stopni. 

Cieplej będzie w rejonie Świnoujścia i Łeby – od (0) do (+1) stopnia.

chmury55

JUTRO W POLSCE
Jutro pogodę w naszym kraju kształtować będą zatoki niskiego ciśnienia związane z niżami znad Rosji i Skandynawii. W ciągu dnia przez środkowy i wschodni pas Polski, a późnym popołudniem i wieczorem na północnych obrzeżach kraju oddziaływać będą strefy frontowe. Z kierunków północnych nad wschodnią połowę kraju napływać będą chłodne masy powietrza pochodzenia arktycznego, a nad zachodnią połowę Polski zacznie napływać ciepłe powietrze pochodzenia atlantyckiego.Do południa i w pierwszych godzinach popołudniowych chmury frontu atmosferycznego wraz z przelotnymi opadami śniegu, lokalnie śniegu z deszczem dominować będą w środkowym i wschodnim pasie kraju – od Warmii, Mazur i Podlasia po Opolszczyznę, Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie, a rano zanikający śnieg wstępował będzie także na południu Pomorskiego, na Kujawach i w Łódzkim. Około południa przejściowo zachmurzy się i poprószy śnieg także w Sudetach oraz na Ich przedgórzu. 

Późnym popołudniem i pod koniec dnia na przeważającym obszarze tej części Polski wypogodzi się i zza chmur zacznie przebijać się słońce, a do końca dnia większe ilości chmury z lokalnymi, przelotnymi opadami śniegu występować będą na wschodzie kraju – od Lubelszczyzny po Podkarpacie. 

Późnym popołudniem i wieczorem kolejna strefa frontowa z chmurami i opadami mieszanymi – deszczu i deszczu ze śniegiem, a lokalnie samego śniegu pogorszać nam zacznie pogodę w zachodniej częściw Pomorskim i na Warmii oraz Mazurach.

Na pozostałym obszarze kraju (w zachodniej Polsce) będzie pogodnie, dość słonecznie i bez opadów. 

Uwaga !!! 
Rano i lokalnie na wschodzie i południowym – wschodzie kraju (od Podlasia po Podkarpacie, Małopolskę i południe Górnego Śląska) opady śniegu okresami będą intensywniejsze. 

Do południa na południowym – wschodzie kraju, a około południa w pasie wybrzeża, po południa dodatkowo w północno – zachodniej Polsce, a pod koniec dnia i wieczorem także na zachodzie, w centrum i na północy kraju powieje silny i porywisty wiatr w porywach do 35 – 60 km/h, a późnym popołudniem i wieczorem w pasie wybrzeża do 65 – 80 km/h – późnym popołudniem na Bałtyku pojawi się sztorm 8 – 9 st. Bft. 

Temperatura we wschodniej połowie kraju oraz na Przedgórzu Sudeckim wyniesie od (-1) do (+2) st. C, chłodniej będzie na Podhalu. Nowosądecczyźnie i południu Żywiecczyzny – od (-3) do (-2) stopni. 
Cieplej będzie w zachodniej połowie Polski od (+3) do (+5) stopni. W okolicach Szczecina nawet do (+6) stopni.

 

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code