PROGNOZA POGODY DLA POLSKI NA 1.03.2013

noc1
NOC W POLSCE
W pierwszej części nocy pogodnie, bez opadów z lokalnymi rozpogodzeniami będzie w północnej i południowej Polsce (na północy – od Zachodniopomorskiego, po północne Mazowsze i zachodnie Podlasie, a na południu – od Dolnego Śląska po Podkarpacie). Natomiast w pasie środkowej części kraju (od Lubuskiego, Wielkopolski przez Łódzkie, centralne i południowe Mazowsze, Świętokrzyskie po Lubelszczyznę oraz wschodnie Podlasie), zalegać będą chmury, z których mogą występować słabe opady mżawki.W drugiej części nocy, nad obszar północnej i środkowej Polski wkroczy strefa frontu chłodnego, której towarzyszyć będą chmury i od czasu do czasu popada słaby deszcz ze śniegiem i śnieg. Pogodnie i bez opadów będzie nadal w południowej części kraju (od Dolnego Śląska, Opolszczyzny przez Górny Śląsk, po Małopolskę i Podkarpacie).Uwaga!!!
W nocy w pasie pogórza (od Sudetów po Tatry) mogą się tworzyć silne zamglenia i mgły.

Nad ranem termometry na przeważającym obszarze wskażą od (-1) stopnia do (0). Cieplej będzie na przeważającym obszarze Zachodniopomorskiego – około (+1) stopnia.  Chłodniej zrobi się w pasie pogórza (od Sudetów po Bieszczady) oraz na Opolszczyźnie i Śląsku – od (-5) do (-2) stopni.

chmury55

1 MARCA W POLSCE

Do południa pochmurno ze słabymi opadami mieszanymi śniegu i śniegiem z deszczem będzie w środkowym pasie kraju (od Lubuskiego i północnej części Dolnego Śląska po południowe Podlasie i Lubelszczyznę). Pogodnie, słonecznie i bez opadów będzie na północy i na południu Polski (na północy, od Zachodniopomorskiego po Podlasie, a na południu od południowej części Dolnego Śląska przez Opolszczyznę i Górny Śląsk po Małopolskę i Podkarpacie).

Po południu strefa frontowa przemieści się w kierunku południowej Polski, obejmując swym zasięgiem nadal środkową i południową część kraju i tutaj (od południowej części Lubuskiego i Dolnego Śląska po Lubelszczyznę i Podkarpacie) pojawią się słabe i przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Pogodnie, słonecznie i bez opadów będzie nadal na północy kraju (od Zachodniopomorskiego przez Pomorskie po Warmię, Mazury i Podlasie). Późnym popołudniem pogoda poprawi się, opady zanikną i pojawią się liczne rozpogodzenia w Lubuskim, w Wielkopolsce, na Kujawach oraz w centrum i na północy Mazowsza.

Uwaga!!!
Przemieszczająca się strefa frontowa i duży gradient baryczny sprawią, że w całym kraju powieje nieco silniejszy wiatr, który w porywach dochodzić będzie do 30 – 40 km/h, a w północnej części kraju (w tym w pasie wybrzeża) do 45 – 50 km/h.

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od (+2) do (+5) stopni. Chłodniej będzie miejscami na przedgórzu Sudetów, Beskidów i na Podhalu, oraz na Suwalszczyźnie – około (+1) stopnia.

Loading Facebook Comments ...
3 Comments
  1. gratuluję i podziwiam za pracę włożoną w tę stronę.Na pewno przyzwyczaję się do charakteru tej strony i polubię jak tamtą.Podoba mi się.Pozdrawiam !Krystyna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code