PROGNOZA NA WEEKEND 11/12.05.2013 I POCZĄTEK TYGODNIA.

Zdjęcie0096

Od zachodu Europy zaczyna wkraczać nad Polskę chłodny front, który sprowadzi kolejne opady deszczu i znaczny spadek temperatur. Znów pojawią się wyładowania atmosferyczne i słabe burze. Dziś w pasie Polski centralnej i wschodniej, są dość wysokie temperatury, jednak będą one stopniowo maleć. Do weekendu temperatury spadną do poziomu 14°-18° C w zależności od regionu kraju, a w czasie przechodzenia opadów, miejscami do 8°/10° C. Noce będą dość zimne, od  6 do 8° C, a miejscami temperatury mogą spaść nawet do 3°-4° C. Także najbliższy weekend na znacznym obszarze kraju będzie chłodny i deszczowy.

Najcieplej do końca weekendu będzie na krańcach wschodnich i w Polsce południowo-wschodniej (głównie Lubelszczyzna i Podkarpacie). Tam temperatury wyniosą 24°-27° C, do momentu zanim w ten region również nie dotrze ochłodzenie.

Nowy tydzień już w całym kraju rozpocznie się chłodno i deszczowo z temperaturami od 12° do 16° C, a podczas opadów deszczu z o wiele niższymi. Noce nadal chłodne.

Jak to się długo utrzyma ? Pogoda ma się poprawić już z wtorku na środę.  Za sprawą klina wysokiego ciśnienia, znów ma być cieplej.

Centrum Prognoz Meteorologicznych
METEOSKY Sp. z o.o.
www.meteosky.eu

Loading Facebook Comments ...
One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code