PROGNOZA NA NAJBLIŻSZE DNI NOWEGO TYGODNIA

Jak widać na załączonej mapce, ochłodziło się już w całym kraju, a kolejna fala opadów przechodzi znowu z południa na północ. Dzisiaj, 12.05.2013r. będą pojawiać się burze w rejonach gór tj. głównie Beskidu Śląskiego i Karpat, a także Polski wschodniej.

Link do mapki: http://www.meteosky.eu/images/info/prognoza_13-16.05.2013.png 

Jutro, 13.05.2013 popada deszcz i nadal będzie chłodno. W rejonach występowania opadów mogą pojawiać się słabe burze i pojedyncze wyładowania atmosferyczne. Temperatury maksymalne wyniosą od 13° do 18° C w zależności od regionu kraju, a podczas przechodzenia umiarkowanych opadów, szczególnie w Polsce centralnej i na południu od 7° do 12° C. Noc z poniedziałku na wtorek będzie chłodna na poziomie 7°-10° C. Możliwe przymrozki, głównie w rejonie Karpat i Zakopanego, gdzie nastąpi spadek temperatury do około 0°/1° C.

Z wtorku na środę w pasie Polski środkowej i wschodniej, będą występować dość intensywne opady deszczu. Po nich zacznie się rozpogadzać. Zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy przed weekendem, nasz kraj dostanie się pod wpływ klina wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Afryki aż po kraje nadbałtyckie. Dzięki temu w środę temperatury zaczną powoli rosnąć. Termometry wskażą od 20° do 25° C, a w kolejnych dniach 25°-28° C. Przed weekendem i w weekend należy spodziewać się upałów z temperaturami do 30 i więcej stopni C. Z uwagi na to, że w drugiej części tygodnia klin wyżu odsunie się na wschód i Polska znajdzie się pomiędzy układami wysokiego ciśnienia ze wschodu oraz układami niskiego ciśnienia napływającymi z zachodu, to należy się liczyć z możliwością występowania dość silnych burz.

Centrum Prognoz Meteorologicznych
METESOKY Sp. z o.o.
www.meteosky.eu

Loading Facebook Comments ...
One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code