POGODA W POLSCE NA SOBOTĘ – 20.04.2013

noc1
NOC W POLSCE
Pogodna i bez opadów noc zapowiada się na północnym – zachodzie kraju (w Pomorskim, Zachodniopomorskim , w Lubuskim oraz na zachodzie i północy Wielkopolski i Kujaw).  Pogodnie i bez opadów będzie także na krańcach wschodnich i południowych Lubelszczyzny i Podkarpacia. 


Na pozostałym obszarze (w pasie rozciągającym się od północno – wschodniej przez centralną po południową Polskę) dominować będą chmury frontu atmosferycznego z opadami deszczu, które lokalnie na południowym – zachodzie będą intensywniejsze. 
Uwaga !!!
Najintensywniejsze opady deszczu spodziewane są na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie), gdzie może spaść od 5 do 15 litrów wody na każdy metr kwadratowy powietrzni. 

Nad ranem termometry na przeważającym obszarze wskażą od (+7) do (+4) st. C. 
Chłodniej, od (+3) do (+2) st. C., będzie w północno zachodniej Polsce w pasie (od 
Zachodniopomorskiego  po Pomorskie). Nieco cieplej będzie na południowym – wschodzie kraju – tutaj od (+10) do (+8) st. C. 

WP_000085

SOBOTA W POLSCE

Chmury rozmytego frontu atmosferycznego z lokalnymi opadami przelotnymi opadami deszczu dominować będą w południowo – zachodniej, południowej, w centralnej i miejscami we wschodniej Polsce (od południowej części Lubuskiego i Wielkopolski po Dolny Śląsk, Świętokrzyskie, Małopolskę i w północną część Lubelszczyzny), a w pierwszych godzinach dnia także w Łódzkim i na Mazowszu).

Na pozostałym obszarze (w północno – zachodniej, północnej i południowo – wschodniej części kraju) będzie pogodnie i bez opadów, z dość dużym zachmurzeniem, ale także z przejaśnieniami słonecznymi chwilami, a na południowo – wschodnich krańcach kraju – na południu Lubelszczyzny i wschodzie Podkarpacia słonecznego nieba nam nie zabraknie. 

Uwaga !!! 
Na Dolnym Śląsku deszcz chwilami popada nieco intensywniej. 

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od (+10) do (+14) st. C. 
Chłodniej będzie na przedgórzu Sudetów oraz w pasie wybrzeża – tam od (+6) do (+10) st. C. 
Cieplej będzie miejscami na wschodzie i południowym – wschodzie Polski – tutaj od (+15) do (+18) st.. C.

Loading Facebook Comments ...
One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code