POGODA W POLSCE NA SOBOTĘ – 16.03.2013

NOC W POLSCE

Pierwsza część nocy oprócz północno – zachodniej „ćwiartki” Polski będzie pochmurna, ale opadów będzie niewiele – słaby śnieg może poprószyć tylko miejscami na wschodzie Lubelszczyzny i Podkarpacia oraz miejscami na południu kraju – od Dolnego Śląska po Małopolskę. 
W pierwszej części nocy po zanikających wieczornych, przelotnych i lokalnych opadach śniegu będzie pogodnie i bez opadów z rozpogodzeniami do niemalże bezchmurnego w północno – zachodniej „ćwiartce” Polski (w Zachodniopomorskim, Pomorskim, na Kujawach, w Lubuskim i w Wielkopolsce. 

W drugiej części nocy już na przeważającym obszarze kraju rozpogodzi się do niemalże bezchmurnego nieba, a chmury, ale bez opadów występować będą w pasie od południowego Podlasia po Podkarpacie i północno – wschodnia Małopolskę. Natomiast chmury z lokalnymi opadami śniegu występować będą nadal w pasie gór i przedgórza (od Kotliny Kłodzkiej po Tatry, Podhale i Nowosądecczyznę).

W nocy na wschodzie kraju (od Warmii, Mazur i Podlasia po wschodnią Małopolskę i Podkarpacie) okresami powieje jeszcze silniejszy wiatr, w porywach od 55 do 30 km/h, który miejscami powodował będzie zamiecie, a na obszarach pozamiejskich nawiewanie śniegu z pól na drogi.

Noc będzie bardzo mroźna. Nad ranem termometry na przeważającym obszarze wskażą od (-6) do (-11) st. C. Jeszcze zimniej będzie na Suwalszczyźnie, Podhalu i przedgórzu Bieszczadów tutaj od (-11) do (-13) st. C. Nieco cieplej będzie jedynie nad samym morzem od (-2) do (-5) st. C. 

JUTRO W POLSCE

Jutro pogodę w naszym kraju pogodę kształtował będzie obszar podwyższonego ciśnienia rozciągający się od Skandynawii, przez centralną po południową część naszego kontynentu. 
W dalszym ciągu z północnego – wschodu napływać będą chłodne, arktyczne masy powietrza. 

Na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, słonecznie i bez opadów, a w wielu miejscach przeważać będzie niemalże bezchmurne niebo, na którego błękicie mogą się pojawiać pojedyncze obłoki kłębiaste i niewielkie ławice pierzastych Cirrusów.

Niestety nie wszędzie aura będzie nam sprzyjać, do południa i w pierwszych godzinach popołudniowych większe ilości chmur z lokalnymi, okresowymi i słabymi, przelotnymi opadami śniegu występować będą górach i na przedgórzu – od Kotliny Kłodzkiej przez Beskidy, Tatry po Beskid Sądecki i Niski. 
Chmurzyć się będzie także na wschodzie Podlasia i Mazowsza oraz na Lubelszczyźnie, ale tutaj opadów nie musimy się obawiać. Około południa na moment może się zachmurzyć w rejonie Zatoki Gdańskiej i tutaj przez chwile może poprószyć śnieg. 

Rano i w pierwszych godzinach dnia na krańcach wschodnich powieje porywisty i silny, słabnący wiatr w porywach od 50 – 30 km/h, który może powodować lokalne zamiecie śnieżne. 

W ciągu dnia temperatura na przeważającym obszarze kraju temperatura wyniesie od (-4) do (-1) st. C, chłodniej będzie na południu Żywiecczyzny, Podhalu, Nowosądecczyźnie i przedgórzu Bieszczadów – tutaj od (-7) do (-5) st. C. Cieplej będzie miejscami na zachodnich krańcach kraju od Zachodniopomorskiego po północne obszary Dolnego Śląska oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej i na zachodzie Warmii – tam od (0) do (+1) st. C. Miejscami na pograniczu z Niemcami – w pasie od Słubic po Gubin oraz na wybrzeżu – od Kolobrzegu po Koszalin temperatura może wzrosnąć do (+2) st. C.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code