POGODA W POLSCE NA 14.05.2013

noc1
NOC W POLSCE

Z nastaniem nocy prawie w całym kraju pogoda szybko poprawi się (opady pozanikają) i cała noc na przeważającym obszarze będzie pogodna i bez opadów. Wyjątek stanowić będzie tylko wąski pas wybrzeża, zachodnia i południowa część Małopolski oraz Podkarpacie i południowa część Lubelszczyzny, gdzie w nocy będzie się jeszcze chmurzyc i od czasu do czasu popada słaby, przelotny deszcz, a wysoko w Tatrach (na Kasprowym) może poprószyć słaby śnieg. 

Noc dość chłodna. 
Nad ranem na przeważającym obszarze termometry wskażą tylko od (+9) do (+6) st. C. 
Nieco cieplej, bo około (+11) – (+10) st. C. będzie tylko na Lubelszczyźnie, na południu Mazowsza i na północy Podkarpacia. Chłodniej natomiast będzie na przedgórzu, gdzie nad ranem temperatura spadnie do (+6) – (+4) st. C., a na Kasprowym będzie około (-1) st. i tam w nocy może poprószyć słaby śnieg. 

Zdjęcie0004

WTOREK W POLSCE

Jutro pogodę we wschodniej i południowo – wschodniej Polsce kształtował będzie pogodny wyż znad Bałkanów, natomiast zachodnia i północna, a po południu również centralna część kraju dostanie się pod wpływ płytkiej zatoki niżowej związanej z odległym niżem znad północnej części Wysp Brytyjskich i przez tą część kraju (przez zachodnią i północną, a po południu również przez centralną Polskę) przemieszczać będzie się strefa mało aktywnego i rozmytego frontu chłodnego. 
Na przeważający obszar kraju z południowego – zachodu zaczną docierać cieplejsze masy powietrza, tylko nad północno – zachodnią Polskę (wraz z frontem) napłynie chłodniejsze powietrze pochodzenia atlantyckiego. 

Cały dzień we wschodniej i południowo – wschodniej Polsce (od Podlasia przez Lubelszczyznę i Świętokrzyskie po centralną część Śląska, Małopolskę i Podkarpacie) zapowiada się pogodny, słoneczny i bez opadów, a że tutaj chwilami nawet przeważać będzie bezchmurne niebo, zatem na brak słońca na pewno nie będziemy narzekać. 

W pozostałej części kraju (w zachodniej, północnej i centralnej Polsce) również słońca nam nie zabraknie, ale przesuwająca się z zachodu do centrum strefa rozmytego i mało aktywnego frontu chłodnego sprawi, że na pogodnym i słonecznym niebie zaczną pojawiać się pojedyncze, nieco bardziej wypiętrzone chmury kłębiaste, z których przez chwilę i to tylko lokalnie pokropi bardzo słaby, przelotny deszcz i tak: 
– do południa pomimo pogodnego i słonecznego nieba, to słabych, krótkotrwałych i lokalnych opadów deszczu należy oczekiwać w Zachodniopomorskim, w Pomorskim, w Lubuskim i na zachodzie Dolnego Śląska; 
– około południa i we wczesnych godzinach popołudniowych dodatkowo słaby i przelotny deszcz przez chwile może pokropić na Warmii, na Kujawach, w Wielkopolsce i w Łódzkim oraz na Dolnym Śląsku i na Opolszczyźnie; 
– a po południu również na Mazurach, na Mazowszu, na zachodzie Świętokrzyskiego i na północy Śląska. 

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze wskażą od (+18) do (+20) st. C.
Chłodniej, bo od (+16) do (+18) st. C. będzie na przedgórzu i w północno – zachodniej Polsce, a w wąskim pasie wybrzeża tylko od (+10) do (+14) st. C. Nieco cieplej, bo do (+21) st. C. będzie tylko na Podlasiu i miejscami na Lubelszczyźnie.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code