POGODA W POLSCE

Viewty
NOC W POLSCE

Wprawdzie cała noc nad obszarem kraju zapowiada się pogodna i bez opadów, ale w związku ze zbliżaniem się strefy frontowej, w pierwszej części nocy w zachodniej części, a w drugiej części nocy również w centralnej części Polski chmur zacznie stopniowo przybywać, ale będą to głównie chmury średnie i wysokie, wiec opadów z nich nie musimy się obawiać. We wschodniej części kraju całą noc przeważać będzie jeszcze niebo prawie bezchmurne. 

W nocy w zachodniej i centralnej Polsce powieje silny i porywisty wiatr do 35 – 60 km/h, a w północno – zachodniej części kraju nawet do 65 – 70 km/h. 

Noc będzie mroźna. 
Nad ranem termometry na przeważającym obszarze wskażą od (-4) do (-7) st. C. 
Mroźno będzie na wschodzie kraju, tutaj tylko od (-8) do (-11) st. C., a na Suwalszczyźnie i na Podhalu spadki temperatury nawet do (-12) – (-14) st. C.

Zdjęcie0001

JUTRO W POLSCE
Cały dzień pogodny, dość słoneczny i bez opadów ze stopniowo wzrastającym zachmurzeniem zapowiada się na północnym – wschodzie i wschodzie kraju (od Pomorskiego przez Warmię, Mazury i Podlasie po Mazowsze i Lubelszczyznę). 

Do południa na pogodne, bo bez opadów niebo, ale z dużym zachmurzeniem będą także mogli jeszcze liczyć mieszkańcy południowej, zachodniej i centralnej Polski.

Niestety, już południu w południowej Polsce (od Małopolski po Dolny Śląsk) dość szybko nadciągną chmury frontu atmosferycznego i pojawią się opady mieszane – śniegu, śniegu z deszczem i miejscami deszczu. Pod koniec dnia chmury frontowe z opadami śniegu pojawią się także na Podkarpaciu, w Świętokrzyskim, Łódzkim, w Wielkopolsce, Lubuskim, Zachodniopomorskim oraz na południu i zachodzie Kujaw. 

Pod koniec dnia na południu, zachodzie i w centrum kraju opady przybiorą na intensywności. 
Uważajmy, w ciągu dnia w całym kraju wzmagał się będzie wiatr, którego prędkość w porywach dochodzić będzie do 35 – 65 km/h, a rano i w pierwszych godzinach dnia na północnym zachodzie Polski powieje nawet do 70 km/h. 

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od (+1) – (+2) st. C. 
Cieplej będzie na południowym – zachodzie i południu kraju (na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Górnym Śląsku i miejscami w Małopolsce), tutaj do (+3) – (+4) st. C. Chłodniej, bo od (-2) do (-1) st. C. będzie tylko na północnym – wschodzie i krańcach wschodnich, a na Suwalszczyźnie tylko od (-4) do (-3) st. C.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code