POGODA W POLSCE NA 2.02.2014

england-winter-one
PROGNOZA POGODY DLA POLSKI NA
02-02-2014

Należy spodziewać się opadów marznącego deszczu powodującego gołoledź na obszarze od Górnego Śląska, Opolszczyzny i Małopolski przez centrum kraju po Warmię i Mazury.

SYTUACJA SYNOPTYCZNA:

W dalszym ciągu Polska będzie pozostawać na skraju silnego wyżu znad Rosji. W ciągu dnia od zachodu wkroczy front atmosferyczny przynosząc na południu, w centrum i na północy opady deszczu ze śniegiem, samego deszczu oraz deszczu marznącego powodującego gołoledź. Prawie w całym kraju będziemy mieli do czynienia z odwilżą za wyjątkiem krańców północno-wschodnich gdzie będzie napływać jeszcze chłodna masa powietrza kontynentalnego. W nocy temperatura powietrza będzie jednak spadać poniżej 0°C.

SZCZEGÓŁY PROGNOZY:

Zachmurzenie duże i całkowite, na wschodzie umiarkowane. Opady deszczu ze śniegiem, samego deszczu oraz deszczu marznącego pojawią sie w pasie od Górnego Śląska, Opolszczyzny i Małopolski przez centrum Polski po Warmię i Mazury. Temperatura powietrza wzrośnie maksymalnie do 3°C/4°C na zachodzie kraju, 2°C/0°C w centrum do -4°C/-1°C na północnym-wschodzie.  Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1021 hPa i będzie rosnąć. Wiatr słaby, momentami umiarkowany z południowego-wschodu.

tabela8

 

prognoza_tygodniowa_24_30-09-2012 (1).pdf - Adobe Reader

 

Prognozę opracował: Szymon Walczakiewicz (centrum@meteosky.eu)
Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky Sp. z o.o.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code