POGODA NA NIEDZIELĘ

Potwierdzają się wcześniejsze prognozy o słonecznym weekendzie. Jutro ma być jeszcze lepiej. Niebo bez chmur i trochę cieplej. 

Marek16male

 

Marek Omelan – witam w Magazynie METEO.

Przy okazji przypominam, że do rozpoczęcia wiosny pozostały już tylko 4 dni. Na sam koniec, zima rozrabia, zwłaszcza na Węgrzech, Słowacji, Rosji i Francji. Wschodnio-południowa Polska też zasypana śniegiem.

Europa mapa1 

Zobaczmy teraz całą Europę.

Dziś w zachodniej i wschodniej części kontynentu, panują niże, które przyniosły opady mieszane od śniegu przez śnieg z deszczem po opady deszczu. W Europie zachodniej pada deszcz. Obszar podwyższonego ciśnienia, rozciąga się od wyżu znad Skandynawii przez okolice Austrii po Włochy i tam cały dzień był pogodny i słoneczny.

Slonce19

A w woj. śląskim dziś od rana jest pogodnie i słonecznie. Jedynie w Beskidach na pogodnym niebie pojawiały się pojedyncze chmury kłębiaste, z których od czasu do czasu poprószył słaby, przelotny śnieg. O 13-tej termometry wskazały od minus 3 do minus 1 stopnia.
 
noc9

Noc zapowiada się pogodna i bez opadów z dominacją bezchmurnego nieba. Nad ranem będzie mroźno. W wyższych partiach Beskidów temperatura może spaść nawet do (-14) stopni. Na pozostałym obszarze termometry wskażą od minus 10 do minus 6 stopni.

image6
 
Jutro w Częstochowie zapowiada się słoneczny dzień. Padać nie będzie ale może dokuczać  nieco silniejszy wiatr, który z południowego – wschodu w porywach powieje do 35 km/h i skutecznie obniży temperaturę odczuwalną. Ale zrobi się cieplej. Termometry wskażą do plus 1 stopnia 
 
Również w okolicach Katowic, cały dzień będzie pogodny, słoneczny i bez opadów z przewaga bezchmurnego nieba, zatem i tutaj słońca nie zabraknie. W centralnej części woj. wiatr powieje w porywach do 35 km/h, ale  dopiero pod koniec dnia. Temperatura od zera do plus 2 stopni. Ciśnienie będzie spadać i wyniesie 987 hPa.
 
W Bielsku-Białej i Beskidach, jutro wymarzona pogoda, bo przez cały dzień dominować będzie prawie bezchmurne niebo, na którego błękicie ale dopiero po południu pojawią się pojedyncze ławice cienkich chmur pierzastych. Tak więc dużo Słońca i bez opadów. Temperatura od minus 1 do plus 2 stopni. Wiatr tylko na północy woj. nieco silniejszy, południowo-wschodni.

Loading Facebook Comments ...
One Comment
  1. Pogoda super ! A jakie piękne wieczorne niebo, piękny Księżyc,Orion,Syriusz i cała reszta
    gwiezdnego towarzystwa.Oczywiście z Jowiszem…
    Jutro wieczorem mam ochotę zapolować na bohaterkę ostatnich dni-Kometę C/2011 L4 PANSTARS !
    Czy uda się ?
    Pozdrawiam i pięknej niedzieli życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code