POGODA DLA WOJ. ŚLĄSKIEGO NA 31.08.2013

Marek w studiu42 

Marek Omelan – witam.

Europa mapa 

Na początek, krótko o pogodzie w całej Europie.

Na przeważającym obszarze kontynentu dziś dominuje wyż z ośrodkami nad południowymi Niemcami, Austrią i Atlantykiem, który sprowadza ciepłe powietrze. W Hiszpanii, Grecji i w południowych Włoszech, maksymalne wskazania temperatury przekroczyły dziś 30 stopni. W Europie Środkowej nie jest już tak ciepło – temperatury od 23 do 25 stopni. 

WP_000152

A w woj. śląskim mija pogodny dzień. Pojawiające się chmury były jedynie ozdobą jeszcze letniego nieba. Nigdzie nie pada a na termometrach o 14-tej było 20/21 stopni.

WP_001750 

Noc zapowiada się również pogodna i bez opadów. W rejonie Częstochowy i Katowic ma być nawet przewaga bezchmurnego nieba. Poranek będzie chłodny, zwłaszcza na Podbeskidziu. Na termometrach od 9 do 13 stopni.

pole

W Częstochowie, Lublińcu, Kłobucku i Zawierciu, jutro przed południem ma być pogodnie. Po południu, od zachodu pojawi się większe zachmurzenie, które od czasu do czasu zakryje ponad połowę nieba. Padać nie powinno i zrobi się cieplej. Temperatura wyniesie 23/24 stopnie. 

wieża TV

W Katowicach, Gliwicach, Tychach, Raciborzu i Jastrzębiu-Zdroju, sobota ma być pogodna. Przed południem z małym, a w godzinach popołudniowych, okresami umiarkowanym zachmurzeniem. Synoptycy zapowiadają sporo słonecznych chwil. Padać również nie powinno. Temperatura na poziomie 23/24 stopni. Ciśnienie będzie wolno spadać i wyniesie 983 hPa.

 

Soszow

W Bielsku-Białej i Beskidach, jutro do południa będzie pogodnie. Później tez powinno być słonecznie. Jednak jeśli wybieramy się w góry nie zapomnijmy o kurtkach przeciwdeszczowych – w szczytowych partiach Beskidów nie wykluczony jest bowiem słaby, przelotny deszcz. Termometry wskażą od 21 do 23 stopni. Wiatr powieje słaby zachodni i północno zachodni.

Krople wody na krzaku

Prognoza pogody na kolejne dni.

W niedzielę i poniedziałek, niestety zapowiada się deszczowo i tylko w niedzielę do południa spodziewane są słoneczne chwile. W poniedziałek pod wieczór możliwe również burze. Temperatura odpowiednio 18 i 15 stopni.

 Zdjęcie0330_1

Wtorek ma być bez zmian i choć zjawiska burzowe nie powinny już wystąpić, to popada deszcz zwłaszcza do południa. Zrobi się cieplej d- do 20 stopni.

Loading Facebook Comments ...
One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code