POGODA DLA WOJ. ŚLĄSKIEGO NA 27.08.2013

Dziś jest 26 sierpnia. W najbliższą sobotę skończy się ten miesiąc i jednocześnie skończą się wakacje. Później – już we wrześniu, rozpocznie się nowy rok szkolny i wakacje będą już tylko miłym wspomnieniem. Ale za to lato, potrwa jeszcze do 21 września. 

Marek w studiu3

Marek Omelan – witam w Magazynie METEO.

Europa mapa 

Dziś na przeważającym obszarze Europy panują słoneczne wyże znad Atlantyku i Skandynawii. Jedynie na południu kontynentu występują pochmurne niże z chmurami i opadami deszczu. Ze wschodu napływają chłodnie masy powietrza kontynentalnego. 

Zdjęcie0104

A w woj. śląskim mija pogodny i dość słoneczny dzień.  
Jedynie na południu regionu ( w górach i na przedgórzu), ale głównie rano i do południa na niebie dominowały chmury i od czasu do czasu popadał deszcz. O 14-tej termometry wskazały od 17 do 19 stopni.

Zdjęcie0217_1
 
Noc będzie pogodna i bez deszczu, z rozpogodzeniami głównie w północnej i centralnej części województwa. Niestety, rozpogodzenia sprawią, że noc będzie dość chłodna. Na termometrach od 9 do 11 stopni. 

DSCF2778
 
Jutro w Częstochowie, Lublińcu, Kłobucku i Zawierciu, cały dzień zapowiada się pogodny, słoneczny i bez opadów. Do południa dominować będzie bezchmurne niebo, a po południu mogą się jedynie pojawiać nieliczne chmury pierzaste i kłębiaste. Temperatura wzrośnie do 21/22 stopni.
  
W centrum województwa śląskiego, jutro przez cały dzień ma być ładnie. Sporo pogodnego i słonecznego nieba prawie bez chmur. Padać nie powinno również po południu, kiedy napłyną ławice chmur pierzastych i kłębiastych. W Katowicach, Gliwicach, Tychach, Raciborzu i Jastrzębiu-Zdroju, termometry wskażą 21/22 stopnie. Ciśnienie będzie powoli spadać i wyniesie 984 hPa.  

W rejonie Bielska-Białej i w Beskidach jutro także dzień będzie pogodny, słoneczny i bez opadów. Na pogodnym niebie pojawiać się będą niegroźne chmury pierzaste i kłębiaste, które od czasu do czasu zasłonią przyjemne słoneczne promienie. Temperatura od 20 do 23 stopni. Wiatr słaby i okresami umiarkowany północno-wschodni do wschodniego.

WP_000480

Prognoza pogody na kolejne dni.

mapa temparatura1

W środę i czwartek utrzyma się dobra pogoda. Przez całe dnie padać nie powinno a i Słońca nie zabraknie przy niewielkim zachmurzeniu. Temperatura też dobra jak na koniec sierpnia, bo termometry wskażą 22/23 stopnie.

Zdjęcie0215

W piątek podobna aura ma być ale tylko do południa. Później przewidywane są przelotne opady deszczu z możliwymi lokalnymi burzami. Temperatura utrzyma się na poziomie 23 stopni.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code