POGODA DLA POLSKI NA 18.04.2013

noc1
NOC W POLSCE

Wieczorem wszelkie lokalne, przelotne opady deszczu znad północnej, zachodniej i południowo – zachodniej części kraju pozanikają.

Noc w całej Polsce zapowiada się pogodna i bez opadów w wielu miejscach wschodniej i południowej części kraju z przewagą niemalże bezchmurnego nieba, a okresami z nieco większym zachmurzeniem przez wysokie, cienkie i prześwitujące chmury pierzaste, a lokalnie z odrobiną niegroźnych chmur warstwowo – kłęiastych na północy i zachodzie Polski.

W drugiej części nocy miejscami w północno – zachodniej, nad ranem także w zachodniej Polsce okresami powieje silniejszy wiatr w porywach do 30 – 45 km/h, a w pasie wybrzeża do 40 – 55 km/h. 
Nad ranem na wysokości Bornholmu pojawi się sztorm 8 st. Bft. 

Nad ranem termometry we wschodniej połowie kraju wskażą od (+9) do (+5) st. C, chłodniej będzie na Podhalu i Nowosądecczyźnie oraz na przedgórzu Bieszczadów – tam od (+4) do (+2) st. C.
Cieplej będzie na zachodzie Polski – tam od (+11) do (+9) st. C.

slonce

 

JUTRO W POLSCE

Jutro we wschodniej i południowej Polsce pogodę kształtował będzie skraj wyżu z centrum nad pograniczem Rosji z Ukrainą. Na północnym – zachodzie i zachodzie kraju na aurę wpływać będzie zatoka niskiego ciśnienia związana z niżem znad Morza Norweskiego, a w godzinach popołudniowych i wieczornych zacznie oddziaływać strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Z południowego – zachodu napływać będą ciepłe masy powietrza pochodzenia śródziemnomorskiego. 

Na przeważającym obszarze Polski cały dzień zapowiada się pogodny, słoneczny i bez opadów. 
W wielu miejscach wschodniej i południowej części kraju dominować będzie niemalże bezchmurne niebo, na którego błękicie pojawiać się będą jedynie niewielkie ławice cienkich i prześwitujących chmur pierzastych, a w zachodniej i północnej części Polski na niebie pojawiać się będą w nieco większych ilościach chmury pierzaste i kłębiaste. 

Niestety nie wszędzie aura będzie nam sprzyjać, a mianowicie już w pierwszych godzinach popołudniowych na zachodnich obrzeżach Zachodniopomorskiego, późnym popołudniem i pod wieczór stopniowo na całym obszarze Zachodniopomorskiego i Lubuskiego, Pomorskiego oraz dodatkowo w północnych i zachodnich częściach Kujaw, Wielkopolski, Dolnego Śląska na na zachodnich obrzeżach Warmii zacznie oddziaływać strefa frontu atmosferycznego z chmurami i przelotnymi opadami deszczu, które okresami będą nieco intensywniejsze oraz z lokalnymi burzami.

Uwaga !!! 
W ciągu dnia w zachodniej i północnej Polsce, a pod wieczór także w centrum kraju okresami powieje silny i porywisty wiatr w porywach do 30 – 55 km/h, a podczas lokalnych burz chwilami może być jeszcze silniejszy do 50 – 75 km/h. 

Bardzo ciepło !!! 
W ciągu we wschodniej połowie kraju termometry wskażą od (+18) do (+21) st. C.
Cieplej będzie w zachodniej połowie Polski – tam od (+21) do (+25) st. C. 
Chłodniej będzie jedynie nad samym morzem – tutaj od (+14) do (+17) st. C.

Loading Facebook Comments ...
One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code