POGODA DLA POLSKI NA 17.05.2013

WP_000812
zdjęcie:  Mateusz Omelan
NOC W POLSCE

Po wieczornych zanikających opadach deszczu i burzach w północno – wschodniej części kraju, noc na przeważającym obszarze Polski będzie pogodna i bez opadów. W centralnej i wschodniej części kraju, okresami prawie bezchmurne niebo. Dopiero nad ranem na południowych krańcach Dolnego Śląska i Opolszczyzny – od Kotliny Kłodzkiej po Nysę, niebo szczelnie przykryją chmury i tam miejscami słabo pokropi deszcz. 

W zachodniej, a do północy także w centralnej Polsce, okresami powieje silny i porywisty wiatr z prędkością do 60 km/h.

Nad ranem termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od (+14) do (+10) st. C. 
Cieplej będzie miejscami w Zachodniopomorskim, na zachodzie Pomorskiego i w Lubuskim – do (+15) st. C. Chłodniej będzie na Podhalu i przedgórzu Bieszczadów – od (+9) do (+8) st. C.

WP_000816

PIĄTEK W POLSCE

Na przeważającym obszarze kraju dzień zapowiada się pogodny, w miarę słoneczny i bez opadów. W centralnej i wschodniej Polsce możliwe będzie niemal bezchmurne niebo. 

Rano i w pierwszych godzinach dnia większe ilości chmur ze słabymi, lokalnymi i zanikającymi opadami deszczu pojawią się w Kotlinie Kłodzkiej i na południowych obrzeżach Opolszczyzny. 
W drugiej części dnia,  na południu Polski (od południowych obrzeży Lubuskiego i od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę, Śląsk, Małopolskę, po Świętokrzyskie i Podkarpacie), uaktywni się strefa frontowa i tam pogoda ma być już w kratkę. Chmury kłębiaste przeplatać się będą ze słonecznymi chwilami i od czasu do czasu miejscami przelotnie popada deszcz i wystąpią lokalne burze. 

Nie można wykluczyć, że około południa i póżniej także w północno – wschodniej Polsce (na północy Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie), miejscami pojawią się pojedyncze, wypiętrzone chmury kłębiaste Cumulonimbus z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. 

Wieczorem przelotne opady deszczu i miejscowe burze mogą się pojawić również na południu Zachodniopomorskiego i Łódzkiego oraz w zachodniej części Lubuskiego. 

Uwaga !!! 
Podczas burz, w południowej Polsce powieje silniejszy wiatr w porywach do 40 – 55 km/h, a w północno – wschodniej części kraju – na Suwalszczyźnie, burze miejscami mogą być gwałtowne z intensywnymi opadami deszczu, lokalnymi opadami gradu i silnym oraz porywistym wiatrem dochodzącym do 50 – 75 km/h. 

Nadal ciepło. 
Termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od (+24) do (+27) st. C.
Cieplej będzie miejscami na zachodzie i południu Wielkopolski oraz lokalnie w Zachodniopomorskim i na Lubelszczyźnie – nawet do (+28) st. C. Chłodniej będzie na przedgórzu oraz w wąskim pasie wybrzeża – od (+16) do (+22) st. C.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code