POGODA DLA POLSKI NA 10.07.2013

noc
NOC W POLSCE

W nocy w całym kraju będzie pogodnie i bez opadów, a wielu miejscach zachodniej, północnej, centralnej i wschodniej Polski przeważać będzie niebo bezchmurne. 

Nad ranem termometry na przeważającym obszarze Polski wskażą od 13 do 16 stopni.  
Chłodniej będzie w pasie północnym (od Pomorskiego po Podlasie) oraz miejscami na południowym – wschodzie kraju (na Podkarpaciu, w Świętokrzyskim i w Małopolsce), tutaj tylko od 10 do 12 stopni. Lokalnie na Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie i na przedgórzu ma być nawet poniżej 10 stopni.

image947

ŚRODA W POLSCE

Do południa niemalże w całym kraju będzie jeszcze pogodnie, słonecznie i bez opadów, ale niestety już około południa wzdłuż wybrzeża pojawią się chmury frontu atmosferycznego i miejscami popada przelotny deszcz. Około południa także w Tatrach i na Podhalu na niebie zaczną się pojawiać pojedyncze, wypiętrzone chmury Cumulonimbus, z których lokalnie może zagrzmieć i popadać przelotny deszcz. 

Po południu pogodnie, słonecznie i bez opadów będzie tylko na krańcach wschodnich Polski ( w pasie od Podlasia przez wschodnie Mazowsze i Lubelszczyznę po Podkarpacie). 
Późnym popołudniem po przejściu frontu atmosferycznego pogoda poprawi się także w Zachodniopomorskim i w Pomorskim. Niestety, na pozostałym obszarze kraju do końca dnia dominować będą chmury frontu atmosferycznego z opadami przelotnymi deszczu i lokalnymi burzami, które lokalnie mogą być gwałtowne. 

Uwaga !!!
Popołudniowych, gwałtownych burz możemy się spodziewać w pasie od północno – wschodniej przez centralną po południowo – zachodnią Polskę oraz miejscami na południu kraju – m.in. na Górnym Śląsku, w Małopolsce i w woj. świętokrzyskim. Podczas burz deszcz może popadać intensywnie, chwilami ulewnie i może powiać silny i porywisty wiatr od 50 do 80 km/h. Niewykluczone są także lokalne opady gradu. 

Na przeważającym obszarze kraju termometry wskażą od 26 do 29 stopni. 
Chłodniej będzie w północno – zachodniej Polsce – od 20 do 25 stopni, a w pasie wybrzeża tylko od 17 do 19 stopni.  Najcieplej, do około 30/31 stopni, będzie miejscami na południu Lubelszczyzny i Podkarpaciu.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code